Většinu toho co mohu prodat, vyměnit atd.. (prostě přenechat někomu jinému) najdete v rubrice "VYMĚNÍM-PRODÁM" - odkaz v panelech na levé straně. Pokud zde nebude zrovna to co sháníte, tak mi písněte maila. Některé věci tam nejsou uvedeny nebo mohou být k dispozici u mých audiopřátel.
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 
 
 

reproduktorový konektor

Starý reproduktorový konektor má dva kontakty, jeden středový (placatý - plochý hranolek či plíšek) a jeden okrajový (kruhový průřez - tyčka). Jak jsem zvyklý z moderních zařízení, myslel jsem si, že ten středový bude plus,,, chyba - středový plíšek je mínus a okrajová tyčka je plus!
Přestože tyto staré konektory vypadají zašle, začernale atd.... asi patří k nejlepším konektorům - jsou prý totiž postříbřené - a stříbro jak známo černá. Takže nevyhazovat a nenahrazovat moderními šmejdy.

A když už jsme u konektorů - co nabídky pozlacených banánků, cinchů, HDMI kabelů atd... zlato neoxiduje... ano to je pravda, ale efekt se dostaví pouze tehdy, pokud budou oba protikusy zlacené. Pokud zapojíme do sebe konektory s různými povrchy tak je veškerý efekt zlaceného povrchu ztracen a pravděpodobně to bude ještě horší, než když použijeme úplně obyčejné se stejným povrchem obou kusů. Takže pokud nemáme zásuvky také zlacené, tak je zbytečné vyhazovat peníze.
 
Prohlášení o Cookies