Většinu toho co mohu prodat, vyměnit atd.. (prostě přenechat někomu jinému) najdete v rubrice "VYMĚNÍM-PRODÁM" - odkaz v panelech na levé straně. Pokud zde nebude zrovna to co sháníte, tak mi písněte maila. Některé věci tam nejsou uvedeny nebo mohou být k dispozici u mých audiopřátel.
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 
 
 

"Chytrá obchodní taktika nebo podvod?"

Imitace výškových kalotových reproduktorů v zahraničních reprosoustavách
Na níže uvedených fotografiích uvidíte jak vypadá imitace kalotového reproduktoru použitého ve sloupových reprosoustavách "značky" Superior
LS-190 prodávaných v Kauflandu za 1999,- Kč. Jedná se o klasický výškový reproduktorek s papírovou membránou, který kryje plastová mřížka.
Reproduktorek je samozřejmě asijský brak s maloobchodní cenou v ČR cca 15 Kč (bez krytky).
A takto vypadá imitace kalotového reproduktoru použitého ve sloupových reprosoustavách značky Pioneer, model S-H240 (cca 4.500,- Kč za pár), Pioneer S-V240 (5.0 set za cca 7.000,- Kč). Jde o piezoelektrický měnič, který znáte jako "pípák" v digitálních hodinkách z asijské tržnice. Ten opět kryje plastová mřížka imitující vzhled kalotového reproduktoru. Obdobný piezoelektrický měnič lze v české maloobchodní síti pořídit bez krytky za 5 Kč. Ne pět na stole v českých, ale slovy PĚT KORUN ČESKÝCH!
Ze strany obchodního řetězce Kaufland se pravděpodobně nejedná o právně napadnutelné klamání spotřebitele, protože u výrobku není nikde uvedeno konstrukční provedení jednotlivých měničů. Imitaci kalotového reproduktoru lze snadno obhájit snahou výrobce o esteticky "hodnotné" provedení výrobku a tedy přínos pro zákazníka.

Obdobně například motorističtí novináři stále dokola píší a mluví o "hodnotných" materiálech v interiérech automobilů (zejména u Über značek), přestože jde o umělohmotnou kůži, umělohmotný chrom, umělohmotný hliník a umělohmotné dřevo. A zákazníci to nejen akceptují, ale dokonce tomu snad i opravdu věří!

"Okrasa" v podobě plastové krytky u reprosoustav Superior bohužel pohltí většinu zvuku vyzářeného membránou, protože kryje celou plochu membrány. Čtveřice otvorů v krytce je umístěná nad vrchlíkem (kopulkou) uprostřed membrány.


Ze strany firmy Pioneer se podle mého názoru jedná o prokazatelné klamání zákazníků. Na webu výrobce je jako typ výškového reproduktoru uveden Dome Tweeter. Tento výraz se používá pro kalotový reproduktor:
http://en.wikipedia.org/wiki/Tweeter
V českém překladu je v rozporu s originálem uvedeno kuželový reproduktor, což je nevhodný překlad anglického výrazu Cone Tweeter - výškový reproduktor s membránou kuželového tvaru - tedy reproduktor s "klasickou" membránou jako například Tesla ARV 161. Uvedené údaje jsou i přes vzájemný rozpor nepravdivé oba dva, protože skutečně použitý výškový reproduktor je piezoelektrický. Rozhodně není ani kalotový, ani nemá "klasickou" membránu.

Doplním, že piezoelektrické měniče u obou reprosoustav Pioneer "odešly", a to "překvapivě" po uplynutí záruční doby.


Další příklad - Yamaha RX-V363 alias HTR-6130:
Dle servisního manuálu je pro přední pár reprosoustav použit dvoukanálový integrovaný obvod Sanyo STK433-130-E. Ten má dle katalogu při maximálním napájecím napětí maximální výkon 2 x 100W při zkreslení 0.4%. Doporučené napájecí napětí je o třetinu nižší, při něm je (pokud se nemýlím) reálný výkon zhruba poloviční.
Pro zadní pár reprosoustav a centrální reprosoustavu je použit tříkanálový integrovaný obvod Sanyo STK433-330-E s katalogovým maximálním výkonem 3 x 15W, při typickém napájecím napětí tedy cca 3 x 7.5W.

2 x 50W + 3 x 7.5W ... to je dohromadýýýýý ... éééééé ... 5 x 100W :-)

Vůbec se neodvažuji odhadnout velkoobchodní cenu jednoho takového integrovaného obvodu. Maloobchodní koncová je necelých 6 USD.
Pro srovnání - takto vypadá skutečný kalotový reproduktor Tesla ARV 3604:
Pro http://tesla.iplace.cz/ Pavel alias Kozousch
 
Prohlášení o Cookies