Většinu toho co mohu prodat, vyměnit atd.. (prostě přenechat někomu jinému) najdete v rubrice "VYMĚNÍM-PRODÁM" - odkaz v panelech na levé straně. Pokud zde nebude zrovna to co sháníte, tak mi písněte maila. Některé věci tam nejsou uvedeny nebo mohou být k dispozici u mých audiopřátel.
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 
 
 

Marcel - třípásmovky

Tak konečně našly ty moje 227 litrové (vnější objem) ozvučnice svého nového majitele. U mne v poslechovce posledních pár měsíců sloužily pouze jako regál. A protože jsou skutečně festovní s kmitacími panely (síla stěny 60mm, zadní deska také), tak jsem moc rád, že se z nich rodí moc hezké reprosoustavy. Posuďte sami.
Na moji žádost napsal Marcel pár řádek. Ale já si dovolím k tomu co napsal malý komentářík.... už jsem mu to taky napsal mailíkem.... "že jsem se málem urazil, když čtu, že ARO 835 působí jako basák poněkud komicky".... je to totiž můj nejoblíbenější reproduktor se sortimentu Tesly, nejkrásnější, nejpříjemnější, nejmilejší.... a on si klidně napíše, že působí komicky!!! .... ale předpokládám, že to nemyslel doslova, když si dal tolik poctivé práce s tím aby mu vytvořil tak krásné prostředí :-)))

Marcel:
"po poslechnutí ARS850 u dvou různých majitelů bylo jasno - to co mám doma nestačí a tím nemyslím bengál, myslím rozsah a tak bylo jasno - zkusit něco co bude schopno při cca 2x 20W zahrát od spoda a hezky zazpívat. Začal jsem se koukat po reproduktorech a samozřejmě nejvíc se mi líbila dvojka ARN930a932 ale vyhodnotil jsem je jako příliš velké na pokoj 4,5 x 4,5 a tak jsem zajistil ARO835, zmíněné již existující ozvučnice 99x53x42, odříznul jim původní čelo a přisadil nové se správnýma dírama. Za střeďák jsem udělal krabičku 6L a osadil.
Protože celá myšlenka byla okouknutá z beden KE150 tak i původní jednoduchá vyhybka byla předlohou s tím, že cívka před basákem byla posílena na 3mH aby ten basák nestih nabrat dech u 100Hz čímž by významě přeřval ten spodek kterej údajně umí už u 50Hz na 94dB. Protože ARO835 působí jako basák poněkud komicky (ostatní prominou) tak je celej projekt brán jako test a až pokud by se dalo říci že to šlape, tak by došlo povrchové úpravě ozvučnic a lepšímu naladění vyhybek u nějakého odborníka.

Brzy to s kámošem zažehneme tak dáme vědět co si o tom myslíme,držte palce :-)"
Ahoj Jardo,

Uběhl nějaký čas a tak přidám pár řádků k mému projektu:

Testovací stav: ARO835, ARO6804,ARV161 a pocity jsou takové – zpěvy hezké, basy žádnej zázrak a to přisuzuju velké citlivosti od 200Hz která asi překřičí ten hezký bas co má na cca 30Hz jen 94dB. Když se někde vyskytne hezký bas a zrovna nic jiného nehraje tak je ten bas hezky slyšet a je hezký a příjemný, jak začne hrát muzika tak už není onen hezký bas slyšet. Projekt jsem vyhodnotil jako že má smysl a tak proběhne přestavba na výškáč Monacor DT300 s WG300, střeďák podle výsledku poslechového testu. Pak se bedna odveze ladiči který ji proměří a navrhne vyhybku která by bednu měla i srovnat trochu do roviny aby vynikly ty hezký basy. Pak by to mělo být v rámci vynaložených financí velmi zajímavé stvoření 

Zatím ahoj
 
Prohlášení o Cookies