Většinu toho co mohu prodat, vyměnit atd.. (prostě přenechat někomu jinému) najdete v rubrice "VYMĚNÍM-PRODÁM" - odkaz v panelech na levé straně. Pokud zde nebude zrovna to co sháníte, tak mi písněte maila. Některé věci tam nejsou uvedeny nebo mohou být k dispozici u mých audiopřátel.
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 
 
 

Angelica Audio 700

"Vlk v rouše beránčím",,, "Anděl s ďáblem v tělě" ,,, tak by se daly asi nazvat reprosoustavy Angelica Audio 700
Citlivost 94dB, výkon PA, velikost a vzhled obývákového hi-fi. Hned první otázka - "Má tohle vůbec smysl?" Odpověď není tak jednoznačná, ale stejně se motoristé dívali zpočátku třeba na Toyotu RAV, Hondu CRV a další vozy SUV. Není to osobák (obývákové hi-fi), ani ryzí teréňák (PA profesionální reprobedny), ale přesto nebo spíš právě proto jsem přesvědčen, že tento projekt může zaujmout. Stejně jako si s SUV zajedete v pohodě večer v obleku do divadla a dojedete rozbahněnou polní cestou na chatu nebo projedete v zimě závějemi na horách, tak budete večer v obýváku v klidu poslouchat přesnou a kvalitní reprodukci oblíbených skladeb a když budete potřebovat, tak můžete brutálně ozvučit i pořádnou párty. Nemusíte se obávat toho, že vám "podroušený kamarádíček" otočí volume doprava, protože AA700 běžným hi-fi zesilovačem prostě odpálit nejdou. Pouze vám o něco více začnou vibrovat okna nebo v nejhorším spadne ze stropu osvětlení (jako se to stalo Mirkovi v "jeho projektu").
Jak si tak tady pořád hraju s audiem, tak jsem si říkal, že jsem nikde neviděl slušně a přesně hrající reprosoustavy se 30cm basáky, které by měly dost vysokou citlivost a přitom byly schopné hrát pěkně odspodu, které by vydržely bez jakýchkoliv problémů i maximální polohu volume jakéhokoliv běžně používaného hi-fi zesilovače atd.. atd...

Opět si to dovolím zařadit do rubriky "Moje projekty", přestože to vlastně není "moje dílo", pouze můj nápadíček či lépe řečeno zadání.

Protože nejsem elektrotechnik a ani žádný odborník na stavbu výhybek, který by byl schopen přesnými propočty výhybky vyhladit křivky reproduktorů atd.., ale pouze běžný uživatel, tak jsem požádal o spolupráci odborníky. Chtěl jsem aby pro mne - nebo lépe řečeno tentokrát už "pro Angeliku" sesadili něco, co bude hrát podle mých požadavků. A tak to udělali... právě mi tady hraje prototypový pár reprosoustav (když píšu právě - tak ještě datum... 28.5.2010) osazený docela zajímavými reproduktorky. No asi to ti "odborníci" trošku přepískli - prototyp jsem si pracovně nazval "Angelica Audio 700". Basáček má 24cm magnýtek a krabička cigaret u něj vypadá spíš jako krabička od sirek. Jako "laika" mne spíš zajímá jak to hraje než nějaká čísílka, údaje jako třípalcová cívka, titanový výškáč, a tak podobně, které budou v technickém popisu reprosoustav.

Tak si je tak nějak tady rozehrávám. Sousedé asi ze mne moc radost nemají, protože jsem jako první zesíček použil jen tak pro radost Transiwattíka 140ku a přes den (večer jsem si to nedovolil) jsem otočil volume doprava. Když píšu doprava, tak myslím samozřejmě až na doraz. Jediný kdo s tím měl problém byly moje uši, zářivky a okna v poslechovce, kterým se to evidentně už nelíbilo. Teď je chvilku po půlnoci, tak jsem "Angeliky" přepojil na Yamahu CR-800 a šolíchám je jen tak na dva tři wattíky s Rogerem Watersem Flickering Flames a užívám si té přesnosti co mi gumáky ARN 8608 prostě nezahrajou.


A když se podíváte na tu fotku výškáče - tak to opatlání je zatím jen máznutý tmel na montážní otvory výškáče. Když vás bude zajímat proč na montážní otvory - tak to je proto, že výškáč má takový magnýtek, že by byl otvor v ozvučnici pomalu větší než přední část reproduktoru, takže je nutné výškáč sesazovat ze dvou částí přímo na přední desku ozvučnice. Asi to trošku vybočuje z běžných výškáčů pro domácí audio.
Na další fotce vidíte tu "krabičku od sirek" u magnetu basáčku :-)))
Hlubokotónový reproduktor Angelica Audio L312-600-4:
Impedance 4 ohmy (typ L312-600-8 impedance 8 ohmů)
Rozměry - koš - hliníková slitina 312mm
Magnet 240mm
Cívka 100mm
Charakteristická citlivost 94dB
Výkon "dostatečný"
Hmotnost reproduktoru 9,5 kg
Středový reproduktor Angelica Audio M165-50-4:
Impedance 4 ohmy
Charakteristická citlivost 92dB
Výkon "dostatečný"
Výškový reproduktor Angelica Audio Titan H80-50-4:
Impedance 4 ohmy
Materiál - hliníková slitina, titan
Charakteristická citlivost 102 dB
Výkon "dostatečný"
Typové štítky z masivního stříbra - tj. klasické destičky 8 x 3 cm (puncované stříbro 925) s ručně rytým označením, pořadovým číslem a případně i jménem majitele :-)))). Takže žádný shitový elox, hliník atd...
No jo asi to trošku přeháním :-)))
Destičky už jsem objednal, ale ještě je tady nemám,,, chvíli to trvá.
 
Prohlášení o Cookies