Většinu toho co mohu prodat, vyměnit atd.. (prostě přenechat někomu jinému) najdete v rubrice "VYMĚNÍM-PRODÁM" - odkaz v panelech na levé straně. Pokud zde nebude zrovna to co sháníte, tak mi písněte maila. Některé věci tam nejsou uvedeny nebo mohou být k dispozici u mých audiopřátel.
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 
 
 

Tesla AZS 222

Pár řádek o zesilovači (převzatý text se souhlasem autora):
zesilovač AZS 222, který TESLA vyráběla ve spolupráci s HiFi klubem Svazarmu (HiFi klub vyráběl svou verzi pod označením TW 44). Výsledkem spolupráce byl a dodnes je jeden s nejpovedenějších zesilovačů z produkce bývalé Tesly, i když zejména mechanická konstrukce zesilovače přece jen snese po letech nějakou kritiku (mám na mysli choulostivé plastové prodloužení od potenciometrů, umístěných na desce k hmatníkům). Zajímavá je koncepce zesilovače - plně symetrické zapojení koncových stupňů, do nichž je netradičně zahrnuta i regulace výšek a hloubek. Výkonový zesilovač je navíc plně stejnosměrně vázaný (připomíná to obvodové řečení operačních zesilovačů, což má příznivý vliv na kvalitu a zejména stabilitu nf. parametrů. Zesilovač tak obsahuje v signálové cestě od linkových vstupů jen 3 vazební kondenzátory, navíc ten první není ani elektrolyt, proto se výrazně omezují problémy vysychání vazebních kapacit a z toho plynoucího poklesu přenosu nižších kmitočtů.
Ale abych zase jen nechválil... Zesilovač vzhledem k symetrickému napájení nemá ani výstupní kondenzátor, čímž ale přece jen vystavuje připojené reprosoustavy (zejména hlubokotónový reproduktor) riziku, protože se při sebemenší poruše výkonového zesilovače na výstupu objeví buď plné kladné nebo plné záporné napájení.
Ale, vzhledem k výkonu zdaleka nedosahujícímu stovek nebo tisíců Wattů přece jen se Tesla spolehla na tavné pojistky na výstupu k bednám, které se přeruší dříve, než se poškodí basový reproduktor, a podle mých zkušeností nikdy zesilovač, který jsem jako vadný dostal k opravě, bedny nepoškodil...

Pro mladší uživatele jen letmé přiblížení...
Jedná se o zesilovač s výkonu podle výrobce 2x 25 Wattů sinus (tedy žádné "asijské" údaje - nabízený zesilovač odevzdá výkon 2x 30 W)! Zesilovač je vybaven vstupy (Gramo pro magnetodynamickou vložku, radio, univerzální vstup pro CD na pětikolíku a cinchu a magnetofon). Magnetofonový vstup umožňuje při záznamu poslech "z pásku" - TAPE MONITOR. Sice je tento "tříhlavový poslech" nepatrně obtížný, vzhledem z tomu, že zesilovač využívá jako připojovací body 5 kolíkové konektory DIN, přičemž ve šňůrách DIN - DIN nelze vzhledem k vzájemné kapacitě současně přepravovat signál do záznamu a zpožděný signál z reprodukčních hlav - dojde tak vazbou na vysoké vstupní impedanci ke krásným echo efektům - to je taky příčina, proč má B 115, 116 extra 5 kolíkový výstup MONITOR. Zesilovač je dále vybaven velmi rozumně navrženou fyziologickou regulací hlasitosti, navíc vypínatelnou a rozumnými klasickými korekcemi.
 
Prohlášení o Cookies