Většinu toho co mohu prodat, vyměnit atd.. (prostě přenechat někomu jinému) najdete v rubrice "VYMĚNÍM-PRODÁM" - odkaz v panelech na levé straně. Pokud zde nebude zrovna to co sháníte, tak mi písněte maila. Některé věci tam nejsou uvedeny nebo mohou být k dispozici u mých audiopřátel.
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 
 
 

Radmor 5100

Receiver RADMOR 5100. Proč je tady - zaujala mne historie jeho vzniku. Našel jsem pár informací na polských serverech a z těchto kusých informací jsem si dal dohromady takový docela zajímavý obrázek. Nebylo to takto přesně napsáno - víceméně napíšu to, co mi z toho vyplynulo (i z nepsaného podtextu těchto informací). Berte tedy prosím následující řádky jako takovou mojí "Bajku" o vzniku tohoto přístroje. Třeba se v něčem pletu a třeba to takto vůbec nebylo..... ale .... no začínáme jako v pohádce, protože toto je taková "socialistická pohádka"....tak se milé děti hezky posaďte a poslouchejte:

"Bylo nebylo, dávno tomu. Bylo jedno socialistické království na východ od východního Německa. A v něm jedna "možná vojenská organizace", která vyvíjela a vyráběla radiotechniku pro námořnictvo. A v ní pracovali šikulové na docela slušné technické úrovni,,, jak to vyžaduje armádní námořní radiotechnika,,,, a tito chlapíci tajně pokukovali po krásných japonských receiverech Sansui atd.. atd.., kterých v tomto království bylo jako šafránu, nebo spíš tam nebyly skoro žádné. Tak si řekli - když už děláme profi zařízení, co kdybychom si něco takového taky vyrobili. A proto si dali do plánu vývoje zesilovač s tunerem, který bude lepší a ještě lepší než to vůbec nejlepší :-))). A jak si řekli tak udělali,,, vyvjíjeli jeden rok, vyvíjeli druhý rok, vyvíjeli třetí rok, a další a další,,, a když už tomu bylo drahno let (cca 5-6 let), tak bylo hotovo. Nakoupili potřebné součástky - samozřejmě z Japonska, což pro "vojenský projekt" se všemi prioritami nebyl vůbec žádný problém. Sestavili 100 zkušebních vzorků. (asi tolik tam bylo těch specialistů) a tyto vzorky si mezi sebou rozebrali na "provozní zkoušky" :-)))
A tak vznikl RADMOR (zkratka pro radiotechniku mořskou) 5100. Tehdá za těch dávných dob (1977) to byl nejlepší přístroj té doby vyrobený v tomto království. A byla zahájena výroba pro běžné civilní uživatele. A nyní začali z jiných království pokukovat závistivě po tomto přístroji,,, zejména z té oblasti pod tou největší ocelovou rozhlednou - tak jim tam také pár kousků poslali. Ovšem tlak na výrobní náklady od obchodní organizace Unitra byl velký. Tak velký, že bylo nutné začít používat tuzemské součástky a vznikly typy jiné (jiná čísílka na konci) a tímto tato pohádka končí". Pár kousků bylo vyrobeno také ve zlatém provedení - tedy myšleno s mosaznými caplíky a zlatými nápisy (narozdíl od běžného stříbrno černého nebo černo stříbrného provedení). A právě ten zlatý kousek "trůní" u mne v poslechovce. (a sehnal jsem i druhý v trochu jiném provedení)
A pokud vás zajímá co teď dělají ti "šikovní kluci z Radmoru", tak se podívejte na tento odkaz:
http://www.army-technology.com/contractors/navigation/radmor/
 
Prohlášení o Cookies